Leyla ile mecnun izleyip, leyla arama yanılgısı.

Mecnunvari duygusallıklardan artık tiksinmeye başladım. Hayatın anlamının aradığın aşkı bulmak ve sadece bunun için uğraşıp mücadele vermek olduğunu, sanmıyorum artık.

Leylalar birer illüzyon. Geçici varoluşuna mana arayan mecnunların tutundukları dallar bunlar.

Bir söz vardı bukowski’nindi sanırım. Kendinde bulamadığını ne diye başkasının bağırsaklarında ararsın diye. Durun cioran’ında olabilir. (muhittin – kimse kim ulan)

Hayata yarım gelmişizde, diğer eksik parçamızı arıyormuşuz, he gülüm he, kandırın bakalım kendinizi. Alt tarafı çiftleşeceksiniz ne büyüttünüz be kardeşim. Tamam sevmek sevilmek güzelde. Hayatta sadece bunlar yok ki. Küçükken yutturmuşlar, mavi hapı. Zombi gibi geziyoruz valla.

Aşk diye bir kavram uydurdular götlerinden. 21.yüzyılın anasını bellediler. Vıcık vıcık oldu her yer. Herkes diğerini karşılıksız sevdiğini söylüyor, sonrada bir kanıt talep ediyor, mesela bir hediye, kısaca bize bedel ödetecek herhangi bir şey. Biz avare avare gezerken kadın bizi 10 tane testten geçiriyor, çoktan kalmışız haberimiz yok. Masum masum platonik takılıyoruz. İstersen ölene kadar sev, sen kaybedeceksin. Diğer tüm olasılıklara sırtını döndüğün için, belkide azap içinde öbür tarafı boyluyacaksın.

Çok sevdim bee abi çook. Neden kardeşim ha neden? Neden tüm imkansız düşlerini bir insanın varlığına yıkıp, sonra onun altında eziliyorsun. Değersizlik hissi mi, özsaygınmı yok nedennn? Yalvarırım durun artık,bu dünya bir romantik komedi alanı değil, dönüyor falan, göktaşları yolda. Ne bokuma elin, oğluna ya da kızına, bunca hürmet, bunca senden vazgeçememcilik.

Uyutuyorlar lan biz duygusalları, resmen uyuşturulduk be. İç güdülerimize yabancılaştırıldık. Neymiş aşık olmuş, onunla sex yapmayı bile hayal edemiyormuş, kalkmıyormuş. Kalkmaz tabi. Sen tüm dopamini zaten aşk diye kendini kandırarak alıyorsun. Ne gerek var sexe.

Sakinleşerek sonuca bağlayacak olursam ve bunu okuyacak herhangi birileri oradaysa. Lütfen, her şeyi, başta kendinizi tekrar gözden geçirin. Kişiliğinize bir antvirüs taraması yapın. Tüm bugları, tüm virüsleri bir güzel delete edin. Yoksa geri dönüşüm kutusu sizi bekliyor.

“..Bir anlam ararsan, gerçekleşmekte olan her şeyi ıskalayacaksın.”

Andrey Tarkovsky

Pisirikrealist sevgiler diler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s