Değişimin, kaçınılmaz sonuçları.

İnsan kendini geliştirdikçe, niyeyse toplumuda aynı oranda gelişmiş sanıyor. Sonra bir bakıyor. Kimi nerede bıraktıysa orada.

İnanmak istemiyor insan, ben bazı şeyleri öğrenirken neredeydiniz demek istiyor. Dostlarından, ailesinden uzaklaşıyor. (martin eden okuyanlar bilir)

Onlar eski sizi görmek istiyor, eski sizi arıyor gözleri, geçmişten bahsedip sizi geri getirmek peşine düşüyorlar. Çünkü siz bir hatırlatıcı olarak yanlarında kaldıkça, kendilerinin başaramadıkları değişimleri,hatırlatıyor ve en yakınlarınızı bile öfkelendiriyorsunuz.

Bir arkadaşım vardı. Üniversite döneminde, gerçekten kendine çok şey katıp dönmüştü. Babasıyla balkonda otururken sohbetlerine tanık oldum. Kısa yoldan babasına artık inanmadığını, ateist olduğunu söylemeye çalışıyordu. Babasının tepkisi ise şu olmuştu “hangi tarikata üye oldun, şeytana mı tapıyorsunuz) elbette tanıdığı, yetiştirdiği oğlunun, bazı değerlerinin değişebileceğini kabul edemiyordu. Her gelişim kötü bir gelişimdi aileler için.

Aileleri suçlamıyorum, sadece durumun bu olduğunu ifade etmeye çalışıyorum. Aslında köklü değişimler hepimizi korkutur, konfor alanı sıcacıktır orada güvendeyizdir. Ama bazıları, soğuk riskini alıp derin sulara yüzme cesareti gösteriyor diye onları küçümsemeye, iknaya, hatta hakarete ne hakkımız var. Dibe vuran, yanında birini götürmeden varmak istemiyor oraya (boğulanların onları kurtarmaya gelenleri boğması gibi).

Bu hayatta insanı en çok üzen bir şeyler başaramamak değil, birilerinin başardığını görmek sanırım. Malesef böyle varlıklarız. Tebrik yerine kıskançlık, sevgi yerineyse alçaklık gösterebiliyoruz.
Ve ben artık bunlara takılmıyorum. Her şeyin insandan olduğunu görecek kadar yaşadım. Artık şaşırmıyorum, sadece üzülüyorum.

Size sen çok değişmişsin, artık bizi tanımazsınlarla gelecekler. Olumlayacı bir cümle bile göremedim bu laflarda. Hepsinin altı, sanki sith felsefesiyle dolu gibi.

Yukarı çıkamayan, sizi aşağı çekecektir. Elinizi uzatmayın.
Yukarı nasıl çıkılacağını soranlara ise, iki elinizi birden uzatın.

Pisirikkarmakarisik sevgiler diler

Whatta hell

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s