Her şeyi s.ktir edip, köye yerleşmek mi? Bence bir daha düşünün.

/öneri şarkı : gitmek mi zor kalmak mı zor?

Ayy kuzular ne tatlıı aşkomm.

Şayet, küçük bir köyde yada kasabada yetiştiyseniz ve medeniyetin size sunduklarından bir haberseniz, her işinizi kendiniz görmeye alışmış ve bazı şeylerin eksikliğini çekmiyor olabilirsiniz.

Şöyle düşünün, hayatında hiç iskender yememiş ve onun ne olduğunu bile bilmeyen biri için iskender bir arzu nesnesi olamaz ve yokluğuda üzerinizde baskı yaratmaz. Fakat bir gün için şehre gidip yedikten sonra. Bu artık aklınızda yer eder ve tekrar gitme hayallerine dalabilirsiniz. Yani ufak bir hayat süren biri, neleri kaçırdığının farkında olmadığı için bu durum onun çokta canını sıkmayacaktır.

Fakat siz şehirde büyüyen bir insansanız, ve hayattan bunalıp yalnız bir yaşamı seçeceğim derseniz. Önünüze bir takım engeller çıkacaktır. Şehirde ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi, tüketimle hızla gerçekleştirebilirken. Taşındığınız dağ evinde, bilmem ne marka profiterol canınız çekmemeli. Ama bir kere aklınızda yer ettiği içinde bu durum oldukça zorlayıcı olacaktır. Kasaba bakkakından malzeme alıp yapacağınız tatlıda, dışarda yediklerinizden kat ve kat kötü olacak. Evin çatısı uçtuğunda, dur hemen bir usta çağırayım diyemeyeceksiniz. Mecbüren bazı şeyleri kendi başınıza halletmek durumunda kalacaksınız. Bu da sizi oldukça yıpratmaya başlıyıp, ne diye kendime iş çıkardım ne işim var benim bu dağın başında demenize yol açabilir.

Az sayıdada olsa insanlarla iletişim halinde olmak zorunda kalacaksınız ve şehir hayatına alışan siz için oradaki insanların kafa yapısını anlamak ve buna göre davranmak hayli yorucu olacaktır. Büyük ihtimal size deli gözüyle bile bakacaklardır. Çünkü çoğu kendini büyükşehire atmanın hayalleri içindeyken sizin bu yaptığınızı aptalca bulacaklardır. Bayram ziyaretli için bile gittiğiniz köylerde sorgulayan ve hafif öfkeli bakışlarla karşılaşmışsınızdır. Onlar şöyle düşünürler, bı bizden üstün olduğunu mu düşünüyor? Ha lanet olsun adamım. Ona süt satmamalıyız.

Özetle, şehir hayatından bunalıp ani kararlar almadan önce iyi düşünüp taşınmak gerek. Pirinç diye eldeki bulgurdan olmakta var çünkü

Pisirikmaraba sevgiler diler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s