DEATH NOTE İNCELEME.

Sadece canı sıkılmış iki karakterin yollarının kesişmesiyle başlar; “Death Note” Yagami Light ve ölüm meleği Ryuk.

Emil Michel Cioran okuyanlar bilir,can sıkıntısının nelere yol açabileceğini. Elinizde zaman ve yetenek vardır ama hiçbir şeyi yapmaya değer bulamazsınız.Ta ki mucizevi bir dokunuşa kadar. Örneğin bir ölüm defterine sahip olmak gibi.

Deftere adını yazdığınız kişiyi öldürebilmek.Herkesin hayatını iki parmağınızın arasındaki kalemde tutmak. İşte bu gerçek ve tanrısal bir eğlence olmalı. Fakat yeterince dark side’a geçmiş bir insan değilseniz,tüm bu yapacaklarınıza bir kılıf uydurmak zorundasınız. Yagami Light bu noktada;sadece kötüleri ve suçluları öldürmeyi seçmişti. Ta ki elindekileri yitirmekten korkana dek.

Light: Son derece zeki ve kurnazdı.Boktan bulduğu dünyayı değiştirmek için eline bir fırsat geçmiş ve ruhunu kaybetme pahasına bu fırsatı değerlendirmeye başlamıştı. Fakat star wars’tan hatırlayacağınız üzere. “Gücü ele geçiren kişiyi,gücü kaybetme korkusu sarıyordu.”

Yine de Yagami, bu dünyadaki tek zeki insan değildi.Karşısında Ryuzuka yani L vardı. Ryuzaki aydınlık taraftı ve orada kalmak için çok uğraştığı belliydi. Yagami’nin tahtını hızlıca sallamış bu da Yagami’nin çok daha sert tedbirler almasına yol açmıştı.

Bu noktadan sonra ise işler tan bir satranç oyununa dönmüştü. Ryuzaki Yagami’den iyice şüphelenmeye, Yagami ise efendi oğlan maskesiyle gezmeye başlamıştı. L sonuca yaklaştıkça,Light’ın acımasızlığı ve kurnazlığıda artıyordu.Tamam şimdi ne olacak derken;TAAAK!!! Ryuzaki reyizin selası okunuverdi.(çok üzülmüştüm mk)

Tabi bundan sonra ortam tamamen Yagami Light’a kaldı.İstediği gibi at koşturuyor,ona inananların gözünün içine baka baka yalan söylüyordu. Hiç bir suçluluk ya da pişmanlık ibaresi göstermiyordu. Artık o yeni dünyanın tanrısıydı(KİRA). Fakat L reyizi yetiştirenler boş durmamış. İyi eğitimli iki öğrencilerini Kira’nın peşine takmışlardı.2 vs 1’e dayanamayan Yagami tam anlamıyla sıçtı. Yakalandığına inanamıyordu.Öyle büyük bir kompleks içindeydi ki; “hani siz ne haddinize beni yakalıyorsunuz,siz kimsiniz laan modundaydı.”Bir yandan da histerik kahkahalarıyla çırılçıplak kalışını örtmeye çalışıyordu. Yagami’nin bu halini gören Near reyiz,ona bir takım derin sözler ediyordu.

Yagami için yolun sonu gelmişti ama kaybedişi kabullenecek bir mizacı yoktu onun.Bu yüzden belki de ilk kez çok fevri davrandı ve kurşunu yedi.Yaralı haliyle bir gün batımında ortadan kayboldu Yagami Lighto. Artık gideceği yer belliydi ve oraya bir ruhu olmadan gidecekti.İşte tanrıyı oynamanın bedeli buydu.

Pisirikira sevgiler diler.

DEATH NOTE İNCELEME.” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s