How I Met Your Mother ve Umut etmek.

How ı met your mother, Demek umut etmeyi bırakmamak demek.


Dizinin adı bile, ulan bir tıklıyayım nasıl tanışmış şerefsiz merak ettim şimdi demenize yol açıyor. Zaten bu merakla 10 sezonu deviriyorsunuz. Gerçi adı “how ı fu.k your mother” olsaydı daha çok izlenirdide neyse. 

Ben bu dizinin iyi bir drama versiyonununda çekilebileciğine inanıyorum. Çünkü yer yer gördüğümüz sahnelerde (Lily’nin anne olmayı pekte sevememesi gibi) içimizden geçmeyi başardılar. 
Ted karakterini biraz nihilist bir tavra büründürdüğünüzü, Lily’nin manipulatif eylemlerini arttırdığınızı, Robin’i şiddet bağımlısı, Barney’i işi suç sayılabilecek cinsel davranışlarda bulunan bir karakter olarak yazdığınızı düşünün. Ortaya gerçektende iyi bir drama çıkmazmıydı? 
Marshall’ı unutmadım. O kendi karakteriyle oynamaya devam etse fena olmaz. Bunca manyağın arasında aklı başında ve biraz saf bir karakterin kalması, işleri güzelleştirebilir. 
Ne diyorum lan ben? Güzelim dizinin içinden geçtim. 

Bir asosyal olarak bu diziyle lise zamanlarımda tanışmıştım. Ve bana çok iyi gelmişti. Oradaki gibi bir arkadaş ortamının hayallerini kurardım. Kimseye de diziden bahsetmez, bu güzelliği kendime saklardım. Ted’de kendimi görür, onunki gibi gömlekler alır giyerdim. Naif bir insandı Ted, yazar olacak adamı, mimar yaptılar sokuklar. 
Bu dizi bende çok güzel hisler bıraktı. Bazı şeylerin mümkün olabileceğini hatırlattı bana. Kendime sonunda bir rol model bile bulmuştum. Ted mosby. 
Ne kadar hırpalansada asla dark side’a geçmeyen Ted. Sevdiği için yağmur yağdıran adam (spartacüs mü bu mk). 
Fakat aralarında en karakter sahibi kişi sanırım Marshall’dı. Adamın yapmak istediği iş bile ne kadar güzeldi. Ailesini seven, babasıyla arasında iyi bir bağ kurmayı başarabilmiş, sevdiği kadın dışında birine gözü kayacak bile olsa önce onu hayallerinde öldürebilecek kadar güzel bir eşti. Büyüdükçe yeni favorim Marshall olmaya başlıyor. 🤗
Barney’i sevmezdim. Çünkü dizinin gerçekliğine yer yer gölge düşürürdü. Mümkansızı yapardı ama altı genelde boş olurdu. Stinson’cılar kızmayın mk, bireysel bir görüş işte. Eleştirin geçin. 
Lily ise oldukça gerçekçi bir karakterdi fakat bazen sinir bozabiliyordu. Ortamın ablası gibi takılması bazen canımı sıkıyordu. 
Robin derseniz. Kendisini ezelde eyşan olarak izlediğim için pek ilgimi çekmedi. 
Gelelim sonuca… 
Kim ne derse desin bence finali çokta kötü bağlamadılar. 10 sezon Robin ve Ted git geli izledikten sonra, dizinin aralarında bir şey olmadan bitmesi beni üzerdi. 
Barney ise sonunda yediği bokların cezasını mı çekmek üzere derken. Duygusal kimliği patlak verdi ve yeni umudu bebeği oldu. 
Marshall reyiz verdiği emeklerin karşılığını aldı ve yargıç oldu. 
Dizi aslında kötü bitmedi fakat bazı sahnelerle beklentiyi o kadar arttırırsanız, sonunda ne olursa olsun, seyircinin hayal kırıklığına uğraması kaçınılmazdı. O yüzden çok kızmıyorum, yönetmenlerede senaristlerede. Ellerinden geleni yapmışlar. 10 sene bir işin üzerinde düşünmek ve geliştirmek elbette kolay değildir. 
Velhasıl kelam, 3.kez 10 sezonu bitirmiş bir deli olarak, bunu 4.kez yapmayacağımı, bende bilmiyorum. Fakat bir dizinin size içten bir gülümseme yarattırabilmesi bence çok başarılı olduğunu gösterir. 

Pisirikmosby sevgiler diler. 

How I Met Your Mother ve Umut etmek.” için 3 yorum

  1. bir rastlantı sonucu blogunu buldum how ı met your mother dizisini iki kere izlemiş birisi olarak gayet güzel bir yorumda bulunmuşsun dizinin finalinde aslında insanlar yakınındaki güzellikleri uzakta arıyor ona gönderme yapıyorlar beni finalde etkileyen bu olmuştu.

    Liked by 1 kişi

  2. Gerçekten güzel bir şeydi HIMYM, ya dizi hayatıma yön veriyor ne diyeyim. Ted’in azmini almak Lily gibi bir arkadaşım olsun istiyorum şu hayatta gerçekten bağlandım. Lily’i ne kadar sevmeyenler çok olsada Lily bir başka, Yorumlarını beğendim fakat Final gerçekten beni tatmin etmedi ya ben Finalinde dizi bitti diye ağlamıştım 4-5 dakika, annem yanıma gelip “Niye ağlıyorsun oğlum?” dedi cevap veremedim gerçekten taş gibi kalbi olan ben (Politik bir insanımdır.) tarif edilemez derecede özendiğim bir hayatın bitmesi gibi bir şeydi, Friends ile karşılaştıranlar var fakat HIMYM tam bir komedi dizisi değil, Friends gerçekten Komediyi karşılıyor fakat HIMYM dibine kadar dramayıda sana yaşatıyor.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s