NO MORE MR. NİCE GUY ÇEVİRİ BÖLÜM 1

50 yıldır süren sosyal değişim ve geleneksel aile yapısı, başkalarının onayına muhtaç, bir erkek cinsi yarattı.

Ben bu erkeklere efendi adamlar diyorum.

Efendi adamlar, doğru görünmek ve doğru olanı yapmak için sürekli bir kaygı içindedirler. Başkalarını mutlu ederek mutlu olurlar. Çatışmalardan kaçınır, ve kimseyi üzmemek için büyük bir çaba harcarlar. Genellikle barışçıl ve cömerttirler. Kadınları memnun etme kaygısı içindeki bu adamlar, bu özellikleriyle diğer erkeklerden ayrılırlar.

Kısaca; efendi adamlar; her zaman kendinden veren, ilgi gösteren tarafta bulunarak. Bir gün bunun karşılığını ,sevilerek ve mutlu olarak alacaklarına inanmaktadırlar.

Kulağa hoş geliyor değil mi?

Son birkaç yıldır, hayal kırıklıkları ve gücenmişlikle dolu sayısız efendi adam tanıma şansım oldu. Bunlar, çaresizce hakkettiklerini düşündükleri mutluluğu yaşamak isteyen, umutsuz adamlardı. Aslında bir efsaneye inandıklarının farkında değillerdi.

Ben bu efsaneyi oluşturan öze “efendi adam sendromu diyorum.” eğer efendi adam olurlarsa; sevileceklerine, ihtiyaçlarını giderebileceklerine ve sorunsuz bir hayat yaşayacaklarına inanıyorlar.

Bu stratejileri sonuç vermediğinde ise- ki genellikle vermez. Efendi adamlar aynı şeyi daha çok dener ve daha fazlasını yapmaya çalışırlar. Sonuç olarak ise çaresizlik ve kızgınlık içinde, bir hiç olarak oldukları yerde sayarlar.

Bu sendrom bizzat kendi hayal kırıklıklarımdan doğdu. Doğru olanı yapmaya çalışıyor ancak karşılığını alamıyordum. Tipik bir yeni çağ adamıydım ve bundan gurur duyuyordum. Ancak yine de mutlu değildim.

Kendi davranışlarımı gözlediğimde “ilgi gösteren, düzelten, barış yanlısı, çatışmadan kaçan, onay arayan biri olduğumu fark ettim. Bu sırada ise danışmanlığımda bu özelliklere sahip bir çok erkek görmeye başladım. Bu durumun sadece benim hayatımı değil, sayısız yetişkin erkeğinde hayatını etkileyen sosyal bir dinamik olduğunu anladım.

Ardından fark ettim ki şimdiye kadar hiç kimse bu sorunun sorumluluğunu üstlenmemişti. Bende bu yüzden bu kitabı yazmaya karar verdim. Bu kitap efendi adamların onay aramayı bırakıp aşkta ve hayatta istediklerini nasıl başarabileceklerini göstermek için yazılmıştır. Yazdıklarım, kendi tecrübelerime ve 20 yıl boyunca karşılaştığım sayısız efendi adamla yaptığım görüşmelere dayanmaktadır.

Kitap aleni bir şekilde erkek yanlısı olmasına rağmen; sayısız kadın bu kitabın yazılmasını destekledi. Kitabı okuyan kadınlar bu kitap sayesinde ” efendi adamları daha iyi anladıklarını ve kendileri hakkında yeni iç görüler kazandıklarını” söylediler.

Kitapta sunulan bilgiler gerçekten de işinize yarayacak. Eğer hayal kırıklığına uğramış bir efendi adamsanız; devam eden sayfalarda hayatınız değişecek.

İhtiyaçlarınızı karşılamanın etkili yollarını
Daha güçlü ve kendinden emin olmayı
İstediğiniz türden samimi ilişkiler kurmayı
Duygu ve düşüncelerinizi ifade etmeyi
Doyurucu ve heyecan verici bir sex hayatına sahip olmayı
Cinsiyetinizi kucaklamayı
Potansiyelinizi yaşamayı
Ve kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeyi öğreneceksiniz.

Eğer bu özellikler sizlere iyi göründüyse. Onay aramayı bırakıp başlama zamanı gelmiş demektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s