NO MORE MR. NİCE GUY ÇEVİRİ BÖLÜM 2

BÖLÜM 1

Ben iyi biriyim. Tanışacağın en iyi adamlardan biriyim.

Jason 30’lu yaşlarında bir adamdı. Hayatını tek bir problem dışında mükemmel olarak tarif ediyordu. O problem ise sex hayatıydı. Eşiyle uzun zamandır cinsel bir birliktelik yaşamamıştı ve yakın zamanda da yaşayacağa benzemiyordu.

Jason evliliği, ailesi ve cinselliği hakkında açıkça konuştu. Kendisi hakkında konuşulmasını memnuniyetle karşılıyor gibi görünüyordu.

Kendini cömert bir insan olarak görüyor ve beğenilmek istiyordu. Hayatında çok fazla iniş çıkış yaşamadığı ve asla öfkelenmediği için kendisi ile gurur duyuyordu. İnsanları mutlu etmeyi sevdiğini ve çatışmadan nefret ettiğini söylüyordu. Karısı ile sallantılı bir ilişki yaşamamak için ise her şeyi doğru yapmaya çalışıyordu.

Jason anlattıklarından sonra bazı şeyler not aldığını ve unutmamak için onları yanında getirdiğini söyledi. Ardından ise okumaya başladı.

“Her zaman daha iyisini yapmaya çalışıyorum ancak eşim, yaptıklarımda sürekli yanlış bir şeyler buluyor. Sürekli daha iyi bir koca ve baba olmaya çalışıyorum ama kendimi hiçte yeterli hissetmiyorum.” Tedavi olmayı bile hak etmiyorum.

Jason durdu ve listesine tekrar bir göz attı.

“Bu sabah iyi bir örnekti aslında dedi.” İşe gitmeye hazırlanıyordum, bebeğimiz Chelsie’yi ayağa kaldırdım, kahvaltısını verdim. Ardından işe gitmek için hazırlanmaya başladım. Sonra HEATHER içeri girdi ve suratında o ifade vardı. Başımın belada olduğunu seziyordum.

Chelsie’yi neden öyle giydirdiğimi sordu bana. “Bu iyi bir kıyafet dedim. Başka bir şey giydirmem gerektiğini bilmiyordum. Sonuç olarak yaptığım onca şeyden sonra yine ben hatalı olmuştum.

Başka bir örnek daha var dedi Jason. Geçen gün mutfağı temizledim ve gerçekten de iyi iş çıkarmıştım. Bulaşık makinesini doldurdum, yerleri süpürdüm ve düşündüm. Heather bundan memnun olacaktı. İşimin bitmesine yakın Heather içeri girdi ve sordu, “Neden tezgâhları silmedin?” Tanrı aşkına, henüz işim bitmemişti bile. Ama yaptıklarımı fark etmek ve bana teşekkür etmek yerine, henüz bitirmediğim bir şeye odaklandı.

Sonra “seks meselesi var.” diye devam etti Jason. Sex benim için gerçekten önemli. Ama Heather’ın yeterince ilgisini çekmiyor. Evlendiğimiz zaman her şeyin harika olacağını düşünmüştüm. Heather için yaptığım onca şeyden sonra, onunda gerçekten istediğim tek şeyi bana vereceğini düşünüyordum.

Çoğu erkekten çok daha fazlasını yapıyorum. Her zaman aldığımdan fazlasını veriyorum. Kanepede küçük bir çocuk gibi görünen Jason yalvardı. «Tek istediğim sevilmek ve takdir edilmek. Bunu istemek çok mu fazla? »

Karşılaşabileceğiniz efendi adamlardan bazıları;

Jason gibi adamlar şaşırtıcı derecede düzenli bir şekilde ofisime geliyorlar. Bu adamlar genelde birbirilerinden farklılar, ancak hepsi aynı temel dünya görüşüne sahip. İzin verin
sizi birkaç tanesiyle tanıştırayım.

Omar

Omar’ın hayattaki bir numaralı amacı kız arkadaşını memnun etmekti. Yine de kız arkadaşının onun için hiçbir zaman müsait olmadığından şikayet ediyordu. Aslında, daha önceki kız arkadaşları içinde aynı şikayetleri dile getiriyordu.
Omar kendinden bu kadar ödün veren bir insan olmasına rağmen ona karşı olan bu tutumu anlayamıyordu.

Todd

Todd kadınlara dürüst ve saygılı davranmayı bir erdem sayıyor. Bu özelliğinin onu diğer erkeklerden ayırdığına ve kendisini çekici yaptığına inanıyordu. Fakat yine de randevuya çıkabildiği kadın sayısı çok azdı. Kadınlar onun sık sık ne kadar da iyi bir dinleyici olduğunu düşünüyor ve sıkıntılarını paylaşmak için sık sık onu arıyorlar. Aynı kadınlar ona ne kadar şanslı olduğunu, bir gün gerçekten de iyi bir sıçrayış yaparak doğru kadını bulacağından bahsediyor. Ama Todd kadınların kendisi gibi efendi bir oğlan yerine neden piçleri tercih ettiklerini anlayamıyordu.

Bill

Bill birinin ne zaman ona ihtiyacı olsa, orada olan bir adamdı. Onun kelime dağarcığında” hayır” yoktu. Kilisede kadınların arabalarını tamir eder, oğlunun basketbol takımında koçluk yapardı. Arkadaşları ev taşıma işlerine onu çağırır oda hemen giderdi. Ayrıca her akşam dul annesinin bakımıyla da o ilgileniyordu.

Gary

Gary’nin karısı ona sürekli agresif davranıyor ve küçük düşürüyordu. Gary’de bu yüzden karısını kızdırabilecek konuları gündeme getirmiyordu. Her kavgadan sonra özür dileyen hep Gary idi. Tüm bunlara rağmen Gary karısını hala sevdiğini ve onu memnun etmek için her şeyi yapabileceğini söylüyordu.

Rick

Rick 40’lı yaşlarının başında bir adamdı. Eşi Rebecca’nın alkol problemini aşmak için danışmama gelmişti. Rick eşini ayık tutabilirse ilişkilerinin düzeleceğine inanıyordu.

Lyle
Lyle kendini Hristiyanlığa adamış, pazar günleri kilisede dersler veren bir ihtiyardı. Ancak Lyle’nın bir problemi vardı. Ergenliğinden beri pornografi bağımlılığı ile mücadele ediyor ve günde en az 3 4 kez mastürbasyon yapıyordu. Lyle kendini dine vererek bu sorununu aşmaya çalışsa da; çevresinde bu durumunun anlaşılacağından ve hayatının mahvolacağından ölesiye korkuyordu.

Jose

Jose 30’lu yaşlarının sonunda bir iş danışmanıydı. Son 5 yılını muhtaç ve bağımlı olduğunu düşündüğü bir ilişki içinde geçirmişti. Aslında Jose daha ilişkilerinin başında ayrılmayı düşünmüş, ama bir pislik gibi görünmekten çekindiği için ilişkiyi sürdürmeye devam etmişti.

KİM BU ADAMLAR ?

Tüm bu adamların bambaşka hayatları varmış gibi görünse de; aslında hepsi ortak bir mentaliteyle hayatlarını sürdürüyor. Eğer iyi olur, ve her şeyi doğru yaparlarsa sevileceklerine ve mutlu bir yaşam süreceklerine inanıyorlar.

Şimdiye kadar onlara pek dikkat edilmedi ama onlar her yerdeler.

Gösteriyi eşlerinin yönetmesine izin veren
Herkes için her şeyi yapmaya çalışan ama kendisi darmadağın olan
Herkese duymak istediklerini söyleyen
Ondan bir şey istendiğinde hayır demeyecek olan adamlar bunlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s