NO MORE MR. NİCE GUY ÇEVİRİ BÖLÜM 10

KADIN ONAYI ARAMAK

Efendi adamların onay arayışları kadınlarla birlikteyken en üst düzeye çıkar. Kadınlardan gelecek herhangi bir onay onlar için paha biçilmezdir. Bir kadından gelecek “dokunma, gülümseme” gibi davranışlar kafalarının içinde onaylandıklarını artık sex yapabileceklerini düşündürür. Tam tersi bir durumda ise, ilgisiz, mutsuz ya da öfkeli bir kadın onları derin bir hayal kırıklığı ve depresyona itebilir.

Efendi adamlar arzu ettikleri kadını üzecek hiçbir şey yapmamaya gayret ederler . Ayrıca, arzu ettikleri bir kadın kızgın, depresif veya kötü bir ruh hali içindeyse, hızlı bir şekilde bir şeyler yapmaları gerektiğine inanırlar. Bu durumu düzeltmek için ” yalan söyleme, çözüm arama, manipülasyon veya kendini feda etme, en sık başvurdukları yöntemlerdir.

Kadın onayı aramak kadına ilişkideki gücü teslim etmek demektir. Efendi adamlar kendi ruh hallerini eslerinin ya da sevgililerinin ruh haline göre düzenlemeye çalışırlar. Eğer eşi mutluysa o da mutludur. Eğer değilse eşi kendini toplayana kadar kendisini endişeli hissedecektir. Bir çok efendi adam eşleri kendini keyifsiz hissettiğinde suçu kendilerinde bulduğunu söylüyor.

Kadından onay beklemek demek o kadının sizin değerinizi belirlemesine izin vermek demektir. Eğer bir kadın sizin hatalı ya da yanlış davrandığınızı söylüyorsa; bir efendi adam olarak buna inanmaya meyilli olursunuz. İnanmayıp itiraz etseniz bile; o bir kadın olduğu için onu haklı bulmak zorunda hissedersiniz.

Efendi adamların çoğu kadınları sevdiklerini iddia etseler bile, içlerinde kadınlara karşı muazzam bir öfke barındırırlar. Bunun nedenini şöyle açıklayalım. Tanrıya yakarıyor ve dua ediyorsunuz ama hiç bir zaman dualarınıza karşılık vermiyor. Bu durumda yapacak iki şeyiniz var. Ya körü körüne dua etmeye devam eder ya da haklı bir öfkeye tutulursunuz. Efendi adamların kadınlarla ilişkileri içinde aynı şey geçerli. Tek nefeste ilanı ask edip ertesi gün aynı kadını bir “oros.u” ilan edebilirler.

İnsanların senin hakkında ne düşündüğünü umursamasan hayatını nasıl yaşardın, farklı mı ?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s